trafiłam ostatnio na bardzo ciekawy tekst „autora nieznanego”

Brzmi on tak:

„To jest tak, że jak przez tyle miesięcy żyjesz na tak wysokich obrotach i nie masz czasu ani pomyśleć, ani odreagować, to w końcu coś musi się w Tobie złamać. W końcu wszystko do Ciebie dociera i nie możesz dłużej od tego uciekać. I to właśnie ten moment, w którym muszę się zmierzyć z własnym życiem.”

No i się złamało…

I przyszło mi się zmierzyć z własnym ja, tylko problem jest jeszcze jeden, kluczowy… nie wiem do końca KIM jest to moje JA i z kim przyszło mi się zmierzyć. Sytuacji aktualnie można nadać status – opanowana, ale jakie będą dalsze losy… to wie tylko Dobry Bóg:)

Od jakiegoś czasu żyję na bardzo wysokich obrotach: praca, bieganie, szkoła, nauczanie, pieczenie, zawody, życie z kalendarzem w rękach, z prawie że rozpisanym dniem, ale brakującymi pozycjami: odpocznij, pomyśl o sobie, usiądź i zajmij się robieniem niczego, spotkaj się ze znajomymi, zrób coś, bo chcesz… a nie, bo musisz, bo zaplanowałaś…

Dużo planuję, bo uwielbiam planować.

To takie bezpieczne – żyć wg planu, realizować zamierzone cele…

Tylko gorzej, jak plan szlag trafi, jak wchodzą do życia emocje, potrzeby, pragnienia, których plan nie obejmuje, nie zawiera. Albo jeszcze inaczej, plan swoje kreuje, a emocje i uczucia nie chcą się poddać… i zaczyna się konflikt. Chciałoby się tak, a w zasadzie jest inaczej…

Złamałam się, przestało mi się chcieć mieć plan i realizować go.

Życie trochę mnie przerosło, żyłam zbyt mocno nadziejami na „coś”, a to coś do dziś wydaje się być „niczym”… Najgorzej, jak nie ma się na coś wpływu…

Poświeciłam się rzeczom „planowym”… i chyba nadal tak robię.

Choć skrycie (już teraz nie skrycie) marzę, aby pewnego dnia jakiś fajny, normalny człowiek złamał mój plan, wsadził kij w mrowisko i zarządził rewolucję. To będzie coś. Mieć plan i nagle go nie mieć, być w punkcie wyjścia, w blokach startowych… z jednej strony wiedzieć, że jest start, jest dystans i jest meta, ale nie mieć pojęcia, czy starczy sił, czy nie będzie potrzebne wsparcie, czy jest się na to przygotowanym… ale wejść w to, wystartować i pędzić przed siebie:)

No, ale dość podejmowania trudnych tematów… choć okoliczności dość sprzyjające…

Jest wieczór, jest dość spokojnie, jest wino:)

Umysł w pozycji „open”… chłonę dobrą energię:)

Złamałam się trochę ostatnio, coś mnie przerosło, ale w zasadzie nawet nie wiem co. A może wszystko razem, być może niespełnione marzenia i oczekiwania, albo pęd życia, być może chwilowa bezcelowość.

Zbieram się.

Nie wiem, czy zupełnie się uda, ale … działam, żeby za dużo nie myśleć o tym, co się nie udaje.

Zapomnieć…

Walczę:)

W życiu – cały czas.

W pracy – codziennie.

Z emocjami i uczuciami to już nawet regularna wojna… (ja proszę, żeby odeszły, a one nie dają mi żyć…)

W sporcie…

No i tu być może wypłynie temat-rzeka.

Półmaraton Warszawski, 26.03.2017…

Nie ma za bardzo co się rozpisywać, bo było generalnie źle.

Bóle brzucha (kategoria sprawy różne, w tym kobiece), nadwrażliwość kostki, zwątpienie.

Na początku nawet miałam chętkę na walkę o życiówkę, może nie tę właściwą, ale chociaż trasy… na 7 km był już „wkurw”, na 10 – toi toi, na kolejnych „wkurw max”, na 16-18 – hejt wszechogarniający i nieoparta chęć rezygnacji. To był zły bieg, to było złe samopoczucie, to był zły dzień. Choć finalnie chyba skończył się dobrze.

Postanowiłam na bieg pójść z wypiekami. Upiekłam „żetony na życiówkę” i z tego, co wiem, kilku osobom przyniosły szczęście:) Bardzo miło mi było słyszeć, czytać, że moje ciastka mają moc. Prawie jak amulety:)

Oby tak dalej…

Hmmmmmmm… może i sobie upiekę jakiś żeton;)

Pomyślę tylko czego/kogo mi brak najbardziej:)

Po biegu postanowiłam odreagować i sprawić sobie coś przyjemnego, a co może być przyjemniejszego w samotności niż… jedzenie:) No to powędrowałam na kulinarny targ (Burakowska 14 – miejsce nieco mi już poznane) i poszalałam z owocami morza:) A potem wiosenne lody. Ech… Byłabym pewnie jednym ze szczęśliwszym ludzi na świecie, gdybym mogla bezkarnie jeść i nie tyć:) niektórzy tak mają… ja na pewno dostałam inne zalety, tylko albo jestem zaślepiona i ich nie dostrzegam, albo jeszcze ich nie odkryłam.

I kawa:) i ciastko:)

(teraz jak prawdziwy bloger kulinarny zaprezentuję fotki moich dań, które były – owe dania dla ścisłości – niesamowicie dobre):)

Dla ścisłości – pizza z owocami morza – Noce i Dnie, targ kulinarny Burakowska 14, wino… z baru:) krewetki made by „Chińczyk Hami” (normalnie podają z ryżem, ale wybrałam 2 x surówka zamiast ryżu, Żeromskiego 1, Kawa i ciastko z Czytelnia, Al. Zjednoczenia, Bielany.

Wieczór zdecydowanie poprawiła mi Pani Trener i powiedziała kilka bardzo znaczących dla mnie słów, dotyczących motywacji samej siebie:) Niby nic trudnego, ale zmiana słowa „muszę” na „chcę” zdecydowanie zmienia nastawienie do zadania, celu, planu… Zupełnie inaczej brzmi. Postanowiłam chcieć:)

Mamy środę i nadal mi się chce:)

Idąc na fali chcenia… nastąpił pływacki przełom (tak, wspominałam coś ostatnio, ale nie opowiedziałam całej historii…). Ale zanim stało się TO, co się stało, był zupełnie inny plan. Dostałam kontakt do Pana P. Pan P. i chciał mieć ze mną zajęcia i nie do końca mu pasowało, ale znaleźliśmy porozumienie. W międzyczasie były negocjacje ze szkołą pływania Pana K. Szkoła lekcje potwierdziła, ale zdążyłam się już umówić  z Panem P. Pan P. w dzień lekcji „wyszedł właśnie od lekarza” i podrzucił kontakt do Pana M., który teoretycznie bardziej jest dostępny. Zdzwoniliśmy się  z Panem M., znaleźliśmy wspólny termin, ale w zasadzie była to śliska bardzo godzina dla mnie… zbyt „od razu” po pracy. Zadzwoniłam do szkoły Pana K. i… okazało się, że grupa na razie nie rusza, bo „basen nie przydzielił im toru”… Ech… no można się zdenerwować, czy nie? Tyle możliwości, ale w zasadzie żadna niedostępna.

No, ale byłam na fali chcenia, więc odezwałam się do kolejnego Pana, który moje pływanie nieco zdążył już poznać i podjął się wyzwania, które mu postawiłam. Nie stchórzył – a mógł, miał wybór i pozwolenie na odmowę, ale jednak… No i jestem po pierwszej mojej, własnej lekcji pływania. Nie kątem gdzieś, nie „przy okazji”, ale na mojej lekcji i … nie mogę za bardzo chwalić (bo duże prawdopodobieństwo, ze to czyta), ale było fajnie. Tzn… nie, że jakoś świetnie się bawiłam, czy coś. Do zajebistości pływaka też mi daleko, ale było to TO, o co mi chodziło. Moje 45 minut walki ze słabościami, nieudolnościami, brakiem umiejętności… Pewnie byłam pokraczna i ta ręka ciągle uciekała gdzieś, a głowa przy oddechu za bardzo wędrowała w sufit, ale to dopiero pierwszy krok. Aż doczekać się nie mogę kolejnej lekcji i przyznam, że niezłe to dla mnie wyzwanie, bo pływam o 6 rano!!! I chce mi się! Jak dobrze pójdzie i będą chęci obustronne, to kto wie… może z jednej lekcji zrobią się dwie. Ale żeby nie zapeszyć. Chcę. Na razie chcę. I czuję satysfakcję, ze udało się wrócić i mam nadzieję, że nie porzucę pływania już, że zakocham się w nim tak jak w bieganiu:)

P.S. Po wyjściu z wody też są wypieki na twarzy i „oponki” od okularków, więc wszystko zostaje w konwencji wypieków:)

Co do wyborów…

Tadaaaaaaam! wybrało się, wybrało się logo:)

Niebawem będzie też koszulka firmowa, i bluza … i wizytówka:)

Ale czad, to super uczucie gdy z niczego dzieje się COŚ:) Gdy dzwoni telefon i pojawia się pytanie, czy dam radę upiec tort, ciastka…:)

Marzę, dalej marzę o cukierni, o kawiarni … o piekarni:)

Dla Biegaczy, Pływaków, Rowerzystów.

Dla znajomych i nieznajomych.

Muszę zacząć grać w totolotka:)

W ostatnim czasie wypiekły się dwa torty:

Kapitan Ameryka dla Miłosza i pingwinkowy dla Leosia:)

Dumna jestem niesłychanie, bo z każdym tortem lepiej mi to idzie, szybciej się skleja, przyjemnie układa.

Niebawem będę miała szkolenie z Cook Up. Doczekać się nie mogę pierwszego kwietniowego poniedziałku.

Już niebawem… i relacja będzie:)

Nadszedł czas na wywiązanie się z maratonowych ciastek.

Podczas zbiórki na Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, obiecałam, że każdy kto wpłaci pieniądze na fundację, otrzyma maratonowe ciastko i… udało się. Kwota zebrana była nie mała a ciastka się piekły długo, ale w końcu są!

Część ciastek rozdałam przy okazji Pólmaratonu Warszawskiego a reszta czeka na wysyłkę.

Myślę, że czeka… maksymalnie do jutra:)

Czas ostatni był dość intensywny, może nie tyle biegowo, co „doznaniowo”. Jakkolwiek to brzmi:)

Tydzień temu, a w zasadzie tydzień i trochę temu, byłam w Atenach.

Było słonecznie, pięknie, smacznie… biegowo… tylko znowu przegapiłam sprawę…

Już raz mi się tak trafiło… byłam w Wiedniu i okazało się, że w tym czasie był tam maraton i półmaraton:/

Teraz… spacerujemy sobie po Atenach… a tu info, że w niedzielę biegnie półmaraton… Gorący pot i złość… znowu. Muszę się nauczyć sprawdzać lokalne imprezy biegowe w miejscach, do których się wybieram…

Obeszło się smakiem, kibicowaniem, ale wycieczkę, mimo, że bez biegania można uznać za udaną:)

Choć po ateńskie wrażenia bardzo mieszane… brudno, trochę jakby dziko i nieciekawie i te kamienie… heh… kupa kamieni, która  ściąga ludzi z całego świata:) Generalnie, warto… choćby dla potruchtania po bieżni Stadionu Olimpijskiego:) Ale na weekend, dłużej nie potrzeba:)

Wino pyszne, musaka poprawna, sałatka grecka – typ nr 1:)

I kolekcja magnesów – talerzyków powiększona:)

Marzy mi się maraton w Rawennie, w listopadzie 2017.

http://www.maratonadiravenna.com/wp/

Czy jest tu ktoś, kto chciałby pobiec z wypiekami we Włoszech a potem najeść się pizzy, a przed makaronu?

A potem lody włoskie… i ser i wino:)

Gwarantuję super przygodę i tańszy lot – niebawem będę członkiem klubu WizzairClub:)

Wystarczy mi jeden KTOŚ i rezerwuję bilety:)

Pewnie chciałam powiedzieć/napisać więcej, ale zaczynają mnie boleć pośladki od siedzenia w jednej pozycji:)

To na koniec może dodam, że szykuje się kolekcja wielkanocna…

Jakby ktoś miał ochotę, to podrzucam kilka wzorów:)

„Bez odbioru”!

 

viagra medicine ciprofloxacin class what is finasteride ciprofloxacin side effects after age 60 nolvadex finasteride hair loss zovirax cream ciprofloxacin dose ciprofloxacin ophthalmic solution side effects of cialis azithromycin uses cialis 5mg finasteride side effects what is cipro used for lexapro dosage viagra 100mg tablets retail price acyclovir 200mg side effects of finasteride 5mg how long for azithromycin to take effect what infections does ciprofloxacin treat acyclovir medication discount cialis buy viagra online cialis free trial escitalopram 10 mg cialis prices acyclovir ointment 5 viagra tablets viagra kaufen viagra sex cialis 5mg daily levitra 20 mg von bayer viagra ohne rezept auf rechnung cialis pricing post finasteride syndrome viagra 100mg stopping lexapro lexapro withdrawal symptoms cipro and tendonitis ciprofloxacin hcl 500 mg tab lexapro and weight gain azithromycin dosage is azithromycin viagra from canada how does viagra work zovirax pills azithromycin 500mg generic levitra vardenafil 20mg finasteride 1mg online cialis azithromycin coverage buy viagra 9 levitra at walmart what is ciprofloxacin prescribed for cialis copay card how does acyclovir work ciprofloxacin drug class finasteride tablets side effects of viagra viagra cialis tamoxifen side effects what is acyclovir for ciprofloxacin uses female viagra cialis patent expiration date extended cialis coupon 20 mg azithromycin for uti cialis for daily use ciprofloxacin dosage what does azithromycin treat tamoxifen and bone pain viagra cost discount viagra finasteride permanent side effects cipro uses finasteride reviews how long for lexapro to work how does lexapro work cialis daily zovirax ointment cialis dosage escitalopram nebenwirkungen cialis otc cialis 20mg directions acyclovir dosage for cold sores cialis dosage strengths lexapro vs wellbutrin sex viagra for women viagra effects what does finasteride do weaning off lexapro best price viagra lexapro withdrawal cialis side effects azithromycin 500 mg acyclovir side effects cialis website zithromax dosage what is cipro thuoc azithromycin cialis coupon withdrawal from lexapro finasteride buy cialis online levitra online ciprofloxacin side effects in women viagra without a doctor prescription usa viagra samples cialis generic cialis trial levitra rezeptfrei deutschland viamedic cialis lexapro 10mg what is ciprofloxacin used for side effects of azithromycin viagra side effects levitra 20 mg cost walmart utilisation viagra generic for cialis levitra viagra tesco cheap cialis cialis azithromycin 250 mg treatment lowest cialis prices ciprofloxacin 500mg azithromycin tablet ciprofloxacin dosierung viagra soft azithromycine what is finasteride used for what bacteria does ciprofloxacin kill cialis or viagra tamoxifen and foods to avoid cheap viagra viagra costs side effects of ciprofloxacin viagra en ligne livraison 24h zovirax for cold sores cialis coupons printable cialis professional cialis vs viagra is lexapro a controlled substance escitalopram effets secondaires ciprofloxacin hydrochloride ophthalmic acyclovir 400mg cialis for sale cipro for uti vardenafil 20mg azithromycin for pneumonia pfizer viagra cialis for women ciprofloxacin 500 mg for urinary tract infection cipro 500 cipro dosage viagra bestellen ciprofloxacin drops cialis testimonials what is acyclovir used for generic cialis tadalafil lexapro generic name what is acyclovir acyclovir for cold sores what is lexapro used for levitra without a doctor prescription azithromycin 250 mg order viagra viagra pill viagra coupons escitalopram 10mg what is tamoxifen levitra bayer 20mg meilleur prix cialis canada side effects of lexapro in women cialis 10 mg what is azithromycin for cialis canadian pharmacy propecia liquid cialis cialis cheap azithromycin 250mg cialis pills common side effects of ciprofloxacin 500 mg cilias azithromycin side effects azithromycin without a doctor’s prescription levitra erfahrungen finasteride 5 mg tab viagra wiki price cialis lexapro side effects first few days on lexapro ciprofloxacin 250 mg ciprofloxacin side effects viagra sans ordonnance lexapro reviews equipe argentine viagra azithromycin 500 erfahrungen cipro antibiotics zithromax cialis dosage recommendations cialis reviews acyclovir 800 mg 5 times a day cialas viagra for women tamoxifen and weight gain finasteride results side effects of azithromycin 250 mg generic cialis at walmart viagra finasteride vs dutasteride tamoxifen langzeitfolgen ciprofloxacin 500mg antibiotics cialis generic tadalafil canada cialis what is cialis lexapro side effects in women cialis without a doctor’s prescription cialis discount levitra 20mg cost per pill ciprofloxacin hcl 500 mg side effects how to take cialis levitra 10 mg prezzo lexapro for anxiety azithromycin 250mg tablets 6 pack viagra canada ciprofloxacin coverage levitra 20 mg finasteride for women acyclovir cream acyclovir ointment acyclovir dosage cialis coupons 2017 cialis vs viagra generic cialis azithromycin class lexapro coupons ciprofloxacin hcl levitra coupons cialis patent expiration what is viagra women viagra viagra online free viagra generic for lexapro how to get off lexapro levitra generic lexapro and weight loss cyalis escitalopram viagra prices natural viagra cialis 5 mg viagra 50mg finasteride side effects in men cialis 20 mg cialis pharmacy prices cialis for men acyclovir vs valacyclovir cost of cialis buy levitra online viagra pills cialis 30 day trial coupon acyclovir dosing acyclovir 800 mg cialis price viagra for men lexapro dosing ciprofloxacin for dogs canadian cialis azithromycine eg 500 mg bijsluiter azithromycin and alcohol what does ciprofloxacin treat cialis online tamoxifen side effects in women what does ciprofloxacin 500mg treat lexapro bula viagra dosage vardenafil vs viagra cialis tadalafil cipro viagra vs cialis vs levitra ciprofloxacin 500mg antibiotics side effects canadian viagra ciprofloxacin eye drops ciprofloxacin 500 mg tabletten cialis voucher azithromycin z pak ciprofloxacin 250mg lexapro side effects in men viagra alternatives finasteride 5mg side effects acyclovir dose levitra dosage where to buy viagra buy cialis revatio vs viagra lexapro manufacturer website buy generic viagra 200 cialis coupon viagra uk finasteride effets secondaires viagra wikipedia viagra substitute viagra ohne rezept aus deutschland viagra on line zithromax antibiotic zovirax antibiotic ciprofloxacin cialis 30 day sample finasteride for hair loss viagra alternative what works better than viagra viagra vs cialis wellbutrin and lexapro cialis on line ciprofloxacin bnf buying viagra cialis coupons finasteride and enlarged prostate does lexapro cause weight gain buy generic levitra lexapro 5mg azithromycin liquid viagra receptfritt azithromycin 500 ciprofloxacin hydrochloride celexa vs lexapro acyclovir 800mg cialis from canada lexapro generic how much does cialis cost side effects of finasteride levitra prezzo in farmacia cialis 20mg azithromycin eye drops side effects lexapro how to wean off lexapro effects of stopping lexapro suddenly finasteride long term effects ciprofloxacin spc levitra vs viagra azithromycine 250 mg effects of stopping finasteride cialis for bph ciprofloxacin 500 mg herbal viagra lexapro 10 mg cialis pills for sale lexapro vs celexa over the counter viagra cialis medication ciprofloxacin nebenwirkungen lexapro para que sirve lexapro side effects men what is lexapro for viagra tablet azithromycin tablets cipro drug class what does viagra do azithromycin pregnancy category is azithromycin penicillin ciprofloxacin what is lexapro viagra activate azithromycin for strep throat tamoxifen side effects in women over 55 azithromycin three times a week side effects of lexapro wholesale cialis propecia side effects is tamoxifen chemotherapy viagra price viagra vs cialis vs levitra buy levitra levitra vs viagra levitra coupon finasteride medication escitalopram side effects cialis alternative finasteride dosage levitra 20mg levitra 20 mg precio farmacia viagra coupon how to wean off lexapro without withdrawals cialis coupons from manufacturer zovirax dosage tamoxifen cialis savings card acyclovir for shingles viagra nebenwirkungen viagra generic erectile dysfunction cialis azithromycin vs erythromycin tamoxifen cost zithromax 500 mg viagra generico cipro side effects in elderly tamoxifen lawsuits what is escitalopram acyclovir 800 mg for shingles side effects of acyclovir cialis coupon print viagra on line no prec viagra without a doctor prescription azithromycin 5 day dose pack lexapro how to use viagra cealis side effects of tamoxifen ciprofloxacin hcl 500 mg tamoxifen interaction cialis samples overnight generic levitra online viagra is ciprofloxacin a penicillin lexapro dosages viagra natural escitalopram 20 mg generic viagra 100mg lexapro benefits for women lexapro 20mg finasteride 5mg side effects mayo clinic cialis effects viagra 100 mg levitra prices generic lexapro cipro antibiotic azithromycin pediatric dosing canada viagra azithromycin pregnancy ciprofloxacin 500mg tablets finasteride efectos secundarios finasteride 5mg tab lexapro and weight gain in women acyclovir 400 mg when will cialis go generic tamoxifen bijwerkingen side effects of ciprofloxacin 500 mg tamoxifen therapy cipro dangers sophia viagra what is azithromycin viagra pillen kruidvat azithromycin drug class lexapro weight gain azithromycin finasteride 5mg escitalopram oxalate viagra 100 what is ciprofloxacin side effects of lexapro 10 mg what is cipro usually prescribed for viagra for sale cialis cost cost of viagra acyclovir what is tamoxifen used for azithromycin 250 cialis sample pfizer viagra coupons from pfizer azithromycin cost levitra vs viagra for hardness tamoxifen citrate finasteride 5 mg viagra single packs daily cialis cialis patent expiration 2017 how long does viagra last what is azithromycin used for escitalopram 10 mg para que sirve lexapro overdose free cialis azithromycin medscape ciprofloxacin used for lexapro and wellbutrin combination therapy cialis samples ciprofloxacin 500 lexapro medication cheap levitra viagra for sale uk tamoxifen nebenwirkungen how does cialis work cialis generic availability zithromax z-pak lexapro vs zoloft cipro side effects zoloft vs lexapro generic viagra viagra vs cialis